6 Mayıs 2010 Perşembe

Bir çılgınlıktır Polyvore!Polyvore çılgın bir site, çıldırtan bir site. Böyle çoşkulu girişimi mazur görün ama elbiseler, ayakkabılar, takılar kısacası sadece bakmacasına bile saatler geçirdiğimiz eşyalar söz konusu olduğunda kontrolü kaybetmek adettendir. Polyvore işte karşılaştığım ilk andan beri, can sıkıntımın tümünü adeta emen bir site. Alışveriş yapar gibi, deneme kabinine girmeden yüzlerce kıyafeti deneyip çıkartır gibi saatler harcıyorum. Evet adeta bağımlılık yapıyor. Siteye göz atan ve içinde az da olsa ilgi olan herkes, bir kaç set yaratıveriyor. Zaten siteye girip bakınca insanların da adeta çıldırmış gibi kıyafetler arasında tıklama yarışı yaptığını görüyorsunuz. Binlerce imaj seti; rengarenk, gelişi güzel yada bazılarının çok ağzına doladığı gibi olabildiğince ikonik.


Siteye ulaşanlardan beklenen basit aslında, daha girişte en göze görünür şekilde stilini ifade et yazıyor. Bir tıklayışla sizi ifade eden yada belkide arzuladığınız bir tarz yaratabiliyorsunuz. Bu sırada da tamamen serbestsiniz. Tek yapmanız gereken bir sürü seçenek arasından kafanıza göre; alttı, üsttü, küpeydi, çantaydı, ne isterseniz size verilen boş alana yerleştirivermek. Bunun içinde sağ üstte görülen yeni sekme'yi tıklıyorsunuz. Kategorilerden birini seçiyorsunuz hemen sonra. Örneğin elbiseler. Anında beliren bir sürü elbiseden aradığınızı bulamadıysanız, yada daha hızlı sonuç almak istiyorsanız; anahtar sözcüğe, fiyata yada renge göre aratabiliyorsunuz. Çeşit de oldukça fazla. Yaptığınız sete arkaplan yada metin de ekleme olanağınız var tabi.


Polyvore sınırlarında yaratılan setler yaratıcısının profilinde anında yayınlanıyor. Tüm üyeler yaratılan setleri görebiliyorlar. Beğenilen setler favori olarak işaretlenebiliyor, oylanabiliyor. Bunların yanında anasayfada en beğenilen yada kullanılan ürünler ve setler de görüntüleniyor. Sitenin en güzel yanlarından birisi de ürünlerin tamamen gerçek piyasa ürünleri olması. Kısacası eğer gerçekten isterseniz bu ürünleri elde etme şansınız var. Yada fiyatlar ve markaların Türkiye'de bulunurlukları düşünüldüğünde ikamelerini arayıp satın almak daha akıllıca.

Moda nedir? sorusu ve insanın kendine yakışanı giymesi olgusu da bir kenarda dursun, sitenin sağladığı bir başka hoşluk daha var. Anasayfadan global markaların , moda ve ürün yelpazesi açısından ses getiren sitelerin , son trendlerin ve ünlülerin özgün stillerinin ürünlerine bir tıklamayla ulaşabiliyorsunuz. Audrey Hepburn ve Marilyn Monroe'nun stillerine uygun yaratılmış setler oldukça ilgi çekici. Tabi son zamanların imajıyla en çok konuşulan isimlerden biri Lady Gaga'da tıklanası.


Son olarak modaya, giyime yada sadece alışverişe meraklı herkesi bu siteye davet ediyorum. Ve kendi setlerimden de birkaç tane paylaşarak bitiriyorum bu methiyemi.


Le déjà-vu!Inspiration: The source KiwiFruitCancer Girl (June 21-July 22)


Yine beklerim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder